International Aquascaping Contest 2009
Újabb izgalmas akvakertész verseny eredményhírdetése történt meg a mai napon. Az International Aquascaping Contest 2009 akváriumait nézve, ismét egy igen erős mezőny gyűlt össze.
A nano kategóriában 30 nevezés érkezett. A pontozás alapján első helyen, az általam az AAC 2009-en is legjobbnak, vagy legalábbis a legjobbnál jobbnak vélt akvárium végzett.
Igen ám, de ennek a versenynek a kiírásában szerepel egy olyan mondat, mely szerint a verseny eredményhírdetése előtt a nevezett akváriumok nem publikálhatók. Ezért a nano kategória győztesét a szigorú bírák disqualifikálták. Ez van…
A második helyen, a német Marcel Dykierek 30*30*30-as kockája végzett.
Sajnos nálam elvérzett a műszikla háttérrel, de ez úgylátszik sem Oliver Knottot, sem Holger Windeløvot nem zavarta. És ha ilyen nagy guruknak tetszik, én fejet hajtok és elfogadom, hogy ez az én hülyeségem. 🙂
A kizárás utáni második helyezett Timo Wünsche miniatűr tankja lett.
Kicsit úgy érzem, hogy az a ‘Narrow’ felesleges és zavaró a dzsungel közepében. Különben pofás kis nano.
A harmadik helyen a malaysiai Siak Wee Yeoakváriuma végzett, amely kísértetiesen hasonlit az AAC 2009-et megnyerő brazil brazil Miron Silva akváriumára.
Mint akkor is mondottam, ezt a stílust már a japók nagyon profin művelik, kicsit talán már unalmas is.
Lépjünk is tovább a Standard kategóriára, mielőtt bárki észreveszi, hogy a huszonnegyedik aki kié és miért hallgatok róla 🙂
A kategória győztese megérdemelten Michael G. W. Wong lett. Merészen bevállalta fák elhelyezését.
Érdemes megfigyelni a fák alakját és a hal választást. Az Altum vitorlások és az ágak remekül kiegészítik egymást. Michael G. W. Wong neve egyébként ismerős volt. A 2007-es AGA versenyen meg is találtam egy akiját.
A második helyezett Jamie Lin „Fairy Tales” című alkotása lett.
A mesterien nyírt Rotala spec „Green” mellett furcsán hat a tincsszerűen belógó Ludwigia arcuata szál. Ezt kivéve abszolut profi munka. Az aranymetszésben elhelyezett piros Ludwigia, a kőválasztás és elhelyezés gyakorlott akvakertészre vall.
A harmadik helyen a kimondhatatlan nevű Ngo Truong Thinh akváriuma végzett.
A bírák az egekig dícsérték a hardscapet, de az én tekintetemet kidobja a bal oldalon az akin kívülre. 🙂
Bocs jobban nem tudom megfogalmazni, de úgy begyorsul a tekintetem, hogy rossz érzés fog el, ahogy jobbról balra pásztázom a képet.
Különben valóban teljesen jó munka, de ez csöppet zavar… A jobb oldalát az akváriumnak szinte nem is érzékelem.
A standard kategóriában indult 86 nevezés közt még rengeteg érdekes csemege van. Érdemes az összeset átbogarászni. 😉
Az utolsó akinál a sziklák mind bal a oldalra mutatnak, ezért arra az oldalra húznak, nincs egy „ellen” szikla ami visszahozná a tekintetet.
Csak nem diszkvalifikálták George Farmer akváriumát!? 😀
Szép lett, azért a szűrésen megakadt a szemem, 1550lph 63literre 😛
Nekem egy valami furcsa, hogy az aranymetszés a jobb oldalon van!? És a halak is pont az aranymetszés felé úsznak.
Vagy az aranymetszésben (bal oldalon)a halak vannak, nem pedig valami hardscape!?
George Farmer akijában jobbra tette az aranymetszést. Lehet, hiszen ha elolvasod az erről szóló bejegyzést, ott is írtam, hogy a fotózásban is 4 aranymetszési pontot alkalmaznak.
George akijában nekem a kövek elrendezése nem teljesen okés., de a szűrése brutál. Érdekes még, hogy csak 6 órát világít és csak 48 Wattal…